חיסוני קורונה בהנקה
מאת- עדי לנג, מדריכת הנקה, מנחת מפגשי חיבוק אמהי לאמהות אחרי לידה

בשעה טובה הגיעו חיסוני הקורונה לישראל, והבאז סביבם עולה.
בתחילה פורסם כי נשים מניקות לא יוכלו לקבל את החיסון, וכבר קראתי על לא מעט נשים שתכננו להפסיק להניק בגלל זה.
לפני שאת עושה צעדים, באתי לעשות קצת סדר בנושא ולפרסם את ההמלצות הרשמיות.
🌱נכון לעדכון מ-19.12.20, משרד הבריאות הישראלי ממליץ לחסן נשים מניקות וכן ממליץ לנשים מניקות שחלו בקורונה להמשיך ולהניק את תינוקן.
🌱לפי המרכזים האמריקאיים לבקרת מחלות ומניעתן, חיסוני mRNA אינם נחשבים לחיסונים עם נגיף חי ואינם נחשבים כבעלי סיכון לתינוקות ולפעוטות יונקים.
🌱האקדמיה לרפואת הנקה ABM אינה ממליצה על הפסקת הנקה עבור מי שצריכה להתחסן לקורונה, וההמלצה היא לפנות לרופא המטפל לשקילת היתרונות והחסרונות וקבלת החלטה ספציפית.
זכרו שחלב אם נחשב כמזון המיטבי לתינוקות בשנת החיים הראשונה ולאחר מכן. הנקה היא שלב התפתחותי חשוב לתינוק ולקשר אם-תינוק, ולפני ששוקלים לוותר עליה, כדאי לקבל את כל המידע הרלוונטי ולקבל החלטה מושכלת.
מקווה שהמידע בפוסט היה לך שימושי, אני מזמינה אותך להרחיב ולקרוא עוד בדף העמדה שפורסם על ידי האיגוד הישראלי למקצועות ההנקה בשיתוף עם ליגת לה לצ'ה (מצורף בתגובה הראשונה), באתרי הבריאות השונים וכן להתייעץ עם הרופא המטפל.
בברכת בריאות טובה לכולנו וחזרה מהירה לשגרה נעימה רגילה ומשעממת 🤍💚🤍
סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

כל בגדי ההנקה וההיריון בקולקציה מותאמים ל"מידות רגילות" (אלה לפני ההיריון).

החולצות והשמלות מעוצבות באופן שיטשטש ויחמיא לגוף לאחר לידה. הקולקציה עוצבה בראש ובראשונה, קודם עבור אימהות לאחר לידה אבל נשים רבות, כבר מבקשות אותה לעצמן כבר במהלך ההיריון וזאת בשל הבדים הנעימים בעלי מתיחה רבה והתאמת הגזרות לגוף המשתנה.

גם אם לבשת שמלה בסוף חודש תשיעי כאשר הבטן מתנוססת בשיאה, כאשר תורידי את השמלה מגופך יתכווצו סיבי הבד למידות המקוריות של השמלה וכך תוכלי ליהנות ממנה גם בשלב הבא לאחר הלידה.

אם בכל זאת המידה אינה מתאימה, תמיד ניתן להחליף בהתאם למדיניות ההחלפה וההחזרה

אל תתלבטי לבד לגבי המידה!
התייעצי כעת עם יפעת, מעצבת הבית ב-WhatsApp, ואת מוזמנת לפנות אלינו בהודעה גם דרך הפייסבוק

טיפים למדידת מידה נכונה
היקף החזה
מדדי את היקף החזה שלך באזור המלא ביותר כשסרט המדידה עובר מתחת לבית השחי. לפי מידה זו, מצאי את המידה המתאימה לך בטבלת המידות.

היקף האגן
מדדי את היקף האגן שלך באזור המלא ביותר כשסרט המדידה עובר מתחת לבטן. לפי מידה זו, מצאי את המידה המתאימה לך בטבלת המידות.

דילוג לתוכן