10 טיפים להיכנס להריון – מיכל קורן מדריכה בשיטת אביבה לפיתרון בעיות פוריות בדרך תנועתית

 1. פעילות גופנית מותאמת – מחקרים מוכיחים שקיים קשר ברור בין פעילות גופנית מבוקרת המותאמת ליכולת ולכושר של האישה לבין כניסה להריון. על הפעילות להיות משמעותית אך לא מוגזמת.
  התעמלות בשיטת אביבה לאיזון הורמונלי היא פעילות ייחודית שנועדה לשפר את זרימת הדם באברי הרבייה הנשיים לחמם ולעסות אותם כדי להביאם לפעילות תקינה ובריאה ולשפר סיכוייך להרות. התרגילים נלמדים ע"י מדריכה בשלושה מפגשים ואחריהם האישה מתרגלת אותם פעמיים בשבוע חצי שעה.
 2. תזונה נכונה – יהיו מזונותיך תרופותייך- פטריק הולפורד וגרום ברן.
  אכילה מודעת ובריאה תביא לתיפקוד טוב יותר של מערכת הפריון. אכילת יתר או דיאטות חמורות עלולות להביא לחוסר איזון הורמונלי. משקל תקין הוא חשוב כדי להיכנס להריון הן אצל גברים והן אצל נשים.
 3. שתיית מים – שתיית מים מספקת היא חיונית לתקינות הגוף ולאיזונו. המים עוזרים לגוף להפריש רעלים ולמזון לעבור וכן לתהליך חילוף החומרים. מומלץ לשתות לפחות 88 כוסות מים ליום עדיף מים מינרלים או מפילטר ובטמפרטורה רגילה, כיון שמים קרים מכווצים ופוגעים בזרימת הדם ובעיכול.
 4. שינה – חשוב לישון שינה טובה בלילה. השינה עוזרת לגוף לרפא את עצמו,וכמובן גם את אברי הרבייה. חסך בשעות שינה לאורך זמן עלול לפגוע באיזון הורמונלי ולשבש את המחזור החודשי ואפילו למנוע ביוץ בכלל.
 5. שלוה ורוגע – נשים רבות שמנסות להרות שומעות את המשפט אם תירגעי תיכנסי להריון.
  רוגע ושלוה עוזרים לנו לישון טוב יותר ולהרגיש טוב יותר ולכן להיות יותר בריאים.
  ישנן דרכים רבות שעוזרות להשתחרר מהלחץ שלרוב חווים כשמנסים להיכנס להריון. סוגים שונים של הרפיות, דימיון מודרך, מדיטציות, וטיפולים הוליסטיים כמו רפלקסולוגיה , עיסויים, קערות טיבטיות ועוד דרכים שיכולות לעזור לנו להרפות ולשחרר מתחים בחיינו.
 6. תמיכה רגשית – ממחקרים עולה שמתן סיוע תמיכתי אישי, זוגי או קבוצתי עוזר להתמודד עם המצב של קושי בפריון ולהפיק ממנו תועלת  ממשית. טיפול נפשי מאפשר לתת לגיטימציה לתחושות השליליות מקל על ההתמודדות בתהליך ומעלה את הסיכוי להרות.
 7. הימנעות מאלכוהול סיגריות וקפאין – מחקרים מראים שהם פוגעים בפוריות הן של הגברים והן של הנשים.
  האלכוהול אצל הנשים משפיע על המערכת ההורמונלית ועל המחזור החודשי. ובגברים פוגע בייצור הזרע.
  לסיגריות אצל נשים יש השפעה שלילית על תהליך הכניסה להריון ופגיעה בעובר והגברת הסיכוי להפלות. הפגיעה של העישון על השחלות היא רבה ומגוונת. על פי מחקרים זמן הכניסה להריון של אישה מעשנת הוא כפול מאישה שאינה מעשנת באופן טיבעי ובטיפולי הפריה. ואין שוני בין עישון פסיבי ואקטיבי.
  אצל גברים מעשנים אובחנה ירידה גדולה בספירת הזרע , תנועתיותו ואיכותו.
  גם עישון מריחואנה פוגע ומפחית את כמות ספירת הזרע .
  הפסקת עישון סיגריות חודשיים לפני טיפול הפריה יכולה לשפר משמעותית את הסיכוי להצלחה.
  הקפאין הוא החומר שבמשקאות התה, קפה,קקאו, קולה ומשקאות האנרגיה והוא גם נמצא בתרופות מסויימות. הקפאין גורם לכיווץ ומפריע לזרימת דם תקינה ולכן פוגע באיזון ההורמונלי. גם לגברים מומלץ להפחית בכמות הקפאין.
 8. לקיחת חומצה פולית – מומלץ לנשים שרוצות להיכנס להריון לקחת כדי להקטין את הסיכוי לתינוקות עם מומים.כדי לקחת לפחות עד סוף  השליש הראשון להריון.
 9. ויטמין די – ויטמין זה משפיע על הביוץ ועל מצב הרוח חשוב שלא יהיה בו מחסור כדי להכנס להריון בקלות.
  ניתן לקחת ויטמין זה כתוסף תזונה או להיחשף לשמש בצורה מבוקרת שלא תגרום לנזק בשעות הנכונות ולזמן לא ארוך
 10. בלוטת תריס תקינה – עודף או חוסר של בלוטת התריס משפיע על חילוף חומרים תקין ופוגע באיזון ההורמונלי. כדי להיכנס להריון כדאי לבדוק את תקינות בלוטת התריס  ולאזן אותה במקרה הצורך

מיכל קורן 054-6418474
גן נר, מטפלת באזור הצפון, עפולה, עמק יזרעאל, גלבוע.
korenmi@gmail.com

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

כל בגדי ההנקה וההיריון בקולקציה מותאמים ל"מידות רגילות" (אלה לפני ההיריון).

החולצות והשמלות מעוצבות באופן שיטשטש ויחמיא לגוף לאחר לידה. הקולקציה עוצבה בראש ובראשונה, קודם עבור אימהות לאחר לידה אבל נשים רבות, כבר מבקשות אותה לעצמן כבר במהלך ההיריון וזאת בשל הבדים הנעימים בעלי מתיחה רבה והתאמת הגזרות לגוף המשתנה.

גם אם לבשת שמלה בסוף חודש תשיעי כאשר הבטן מתנוססת בשיאה, כאשר תורידי את השמלה מגופך יתכווצו סיבי הבד למידות המקוריות של השמלה וכך תוכלי ליהנות ממנה גם בשלב הבא לאחר הלידה.

אם בכל זאת המידה אינה מתאימה, תמיד ניתן להחליף בהתאם למדיניות ההחלפה וההחזרה

אל תתלבטי לבד לגבי המידה!
התייעצי כעת עם יפעת, מעצבת הבית ב-WhatsApp, ואת מוזמנת לפנות אלינו בהודעה גם דרך הפייסבוק

טיפים למדידת מידה נכונה
היקף החזה
מדדי את היקף החזה שלך באזור המלא ביותר כשסרט המדידה עובר מתחת לבית השחי. לפי מידה זו, מצאי את המידה המתאימה לך בטבלת המידות.

היקף האגן
מדדי את היקף האגן שלך באזור המלא ביותר כשסרט המדידה עובר מתחת לבטן. לפי מידה זו, מצאי את המידה המתאימה לך בטבלת המידות.

דילוג לתוכן